Blogas

Šiltnamiai ir sode, ir namų kieme

Šiltnamiai sutinkami daugelyje vietovių, o Lietuvoje jų yra tikrai apstu dėl klimato sąlygų. Jei Afrikoje ar Pietų Europoje šiltnamis kieme reikalingas tik išimtinais atvejais, tai šiaurės šalyse, prie kurių priskiriama ir Lietuva, situacija visai kitokia. Mūsų kraštuose be šiltnamių kai kurias daržoves būtų labai sunku ar netgi neįmanoma išauginti, kitų derlius būtų smulkesnis.
Tinkami šiltnamiai sugeria saulės šilumą ir ją padeda ilgiau išlaikyti net ir saulei pasislėpus. Sandarūs šiltnamiai apsaugo augalus ir nuo vėjų, o derlių nuo įvairių gyvūnų, kurie linkę jį pasisavinti, pavyzdžiui, paukščių ar kiškių. Taigi, tai iš tiesų naudingas daiktas, tereikia tinkamai pasirinkti.

Polikarbonatiniai šiltnamiai – ilgaamžiški ir estetiški

Pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi iš polikarbonato lakštų pagamintus šiltnamius, kurių karkasui naudojamas nuo rūdžių apsaugotas metalas. Tai labai ilgaamžiški ir puikiai Lietuvos klimato sąlygomis tinkami šiltnamiai, kurie be viso to dar ir puikiai atrodo.

Tvirti polikarbonatiniai šiltnamiai gali būti įvairaus storio sienomis, todėl yra tinkami ir šaltoms vietovėms, nes ilgiau išlaiko šilumą. Be to, tvirtesnėmis sienelėmis ir atsparesne konstrukcija siūlomi polikarbonatiniai šiltnamiai yra geras pasirinkimas tiems, kurie šiltnamį ruošiasi statyti sode ar sodyboje, kurioje gyvenama ne nuolat, ypač žiemą. Per žiemą susikaupęs sniego sluoksnis tvirtoms konstrukcijoms nepakenks, tuo tarpu silpni šiltnamiai neatlaiko svorio ir gali deformuotis ar net įlūžti. Tai ypač dažnai nutinka seniems stikliniams ar plėvele dengtiems šiltnamiams jei nuo jų laiku nenuvalomas sniegas.

Šiltnamiai

Prie nuolat gyvenamo tvarkingo ar naujo namo seni iš įvairių statybinių atliekų suręsti šiltnamiai ar vis kur nors įplyštanti plėvelė tikrai nesuteiks grožio, o štai polikarbonatiniai šiltnamiai, tiek klasikiniai, tiek įmantrių formų, tikrai puikiai derės ir netgi puoš kiemą, tad tai investicija ir į savo kiemo estetiką.

Modernūs sprendimai palengvina priežiūrą

Šiuolaikiniai šiltnamiai ne tik atrodo tvarkingiau, bet neretai yra ir patogesni už senuosius. Tai racionalus aukštis, optimalus plotis bei gausybė papildomų galimybių norintiems turėti maksimaliai patogų ir minimaliai priežiūros reikalaujantį šiltnamį. Tam reikalingi įvairūs priedai, pasirenkami pagal individualius poreikius bei galimybes.

Vienas iš pasirinkimų gali būti pakeltos lysvės, kurias vis dažniau ir dažniau renkasi daržo mėgėjai ne tik šiltnamiuose, bet ir atviruose daržuose. Tai leidžia mažiau lenktis, mažiau vargina ir palengvina priežiūrą, nes pastebimai sumažėję žolių ir piktžolių. Neįgaliesiems pakeltos lysvės yra bene vienintelė galimybė auginti savo daržoves.

Nemenkai supaprastinti šiltnamio priežiūrą padeda ir automatinės orlaidės, mat nereikia kas kartą eiti ir atidaryti ar uždaryti langelių keičiantis orams paros laikui. Norintys ir galintys investuoti daugiau nevengia automatinių laistymo sistemų, kurios gali palaistyti Jūsų daržoves šiltnamyje tam tikru laiku ar, renkantis išmanesnį variantą, esant per mažai drėgmės koncentracijai šiltnamio ore.

Savas šiltnamis – pramoga, laisvalaikis ir apčiuopiama nauda

Jei šiltnamiai Jūsų atmintyje įstrigę kaip gausybė darbo, skaudanti nugara ir purvinos rankos, verta pasidomėti šiek tiek daugiau ir pamatysite, jog dabar situacija visai kitokia. Nesunkiai galite įsirengti modernų šiltnamį savo kieme be didesnių investicijų. Jame galėsite praleisti dalį savo laisvalaikio, atsipalaiduosite po įtemptos protinės veiklos ir tuo pačiu metu užsiauginsite skanių savo daržovių ar egzotinių prieskoninių žolelių. Daugybė priežasčių ir paaiškinimų yra, kodėl šiltnamiai tokie populiarūs Lietuvoje, tačiau kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir priežastis pasistatyti šiltnamį.

Dalintis
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.