Blogas

Šiltnamio pasirinkimas: kaip ir koks?

Trumpai apie šiltnamius: nuo A iki Ž

Norėdami turėti tikrai kokybišką šiltnamį, kuris Jums tarnaus ne vienerius metus – reikia apgalvoti daug detalių. Kai kurie teigia, kad šiltnamio statymas turi būti prilyginamas namų statymui, kadangi pradedame nuo pamatų, o baigiame stogu. Bet kuriuo atveju, kiekviena šiltnamio sudėtinė dalis yra labai svarbi ir gali užtikrinti, kad galutinis rezultatas bus nuostabus šiltnamis.

Šiltnamiai gali būti perkami arba galima pirkti atskiras dalis ir bandyti susiprojektuoti pačiam. Dažniausiai iš pirmo karto to padaryti nepavyksta, tad paprasčiausia yra iškart kreiptis į specialistus ir sutaupyti daug laiko bei pinigų.

Šiltnamiai

Šiltnamių pamatų tipai

Šiltnamiai gali būti statomi tokie, kokių jos norite. Tai reiškia, kad nėra kažkokių griežtų taisyklių. Svarbiausia, kad jis būtų tvirtas ir atliktų savo funkciją.

Pamatai dažniausiai būna:

  1. Mediniai.
  2. Betoniniai.

Mediniai pamatai dažniausiai vos keletą sezonų tarnaujantys pamatai, tačiau didelis pliusas tai, kad jie pigūs. Taip pat ir montuojami labai greitai, tad lietuviai juos renkasi dažnai. Tiesa, po kelerių metų tarnavimo mediniai pamatai nebegalės tinkamai atlikti funkcijos, tad juos teks keisti. O pats keitimo procesas nėra labai lengvas, reikalauja laiko. Tokiu atveju iškart verta pagalvoti, ar ne geriau pirkti betoninius?

Betoniniai pamatai yra labai tvirti ir ilgaamžiai. Jie tarnaus dešimtimis metų, taigi galėsite visiškai nesukti galvos dėl šiltnamio (tiesa, kalbame apie pamatus, o ne visą pagrindą). Šiltnamiai dažnai statomi minkštos žemės vietose, tad pamatų liejimas gali būti sudėtingas. Visgi, įmanomas, tad kartą pakentėkite ir ilgus metus džiaukitės tvirtais pamatais.

Šiltnamiai

Dangos pasirinkimas

Dažniausiai liejant pamatus šiltnamių statytojai jau puikiai žino, kokia danga planuoja padengti visą šiltnamį. Dažniausiai pasirenkamas polietilenas, kuris Lietuvoje laimi dėl gana mažos kainos ir paprasto dengimo. Tiesa, šiuo atveju lyginant savamokslių dengimą ir profesionalų atliktą darbą – specialistai geriau, kadangi tai yra technologija, kurią perprasti reikia laiko. Polietilenas – geras pasirinkimas, tačiau tarnaus vos metus. Dažniausiai po žiemos sezono šiltnamiai nebeatlieka savo funkcijos ir juos reikia dengti iš naujo.

Kitas pasirinkimas yra stikliniai šiltnamiai, kurie labai giriami dėl savo tvirtumo. Vėlgi, kaip ir betoniniai pamatai, taip ir stiklinė danga yra brangesnė ir jos dengimas reikalauja daugiau laiko, tačiau taip pat lyginant galima pastebėti, kad ji tarnaus nepalyginamai ilgiau.

Ieškodami dangos įvertinkite savo biudžetą ir norus. Jeigu renkatės medinius pamatus – puikiai tiks danga iš polietileno. Nusprendus, kad tiesite betoninius pamatus – geriausia yra pasirinkti ir stiklinę dangą.

Konstrukcijos formavimas

Turint pamatus ir idėją, kokia danga bus ant Jūsų šiltnamio – laikas pradėti galvoti apie konstrukciją, kuri ir suformuoja visą šiltnamį. Dažniausiai statomi stačiakampio formos šiltnamiai. Čia nėra jokios magijos, paprasčiausiai tokį prižiūrėti yra kur kas paprasčiau ir patogiau. Kai kurie renkasi šiltnamį, kurio stogas yra kiek pakilęs. Taip daroma, kad lyjant lietui ant stogo nesikauptų vanduo. Jeigu stogas bus stiklinis – tokių problemų nekils, tačiau ant polietileno dažniausiai kaupiasi ir taip po truputį stogas tam tikrose vietose svyra žemyn. Apvalūs šiltnamiai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai surasta vieta, kurioje bus statomi šiltnamiai, nėra labai saulėta. Paprasčiausiai dėl tokios formos visas vidus kur kas greičiau įšils.

Šiltnamiai

Šildymo sistema

Šiltnamiai, skirti savoms reikmėms, dažniausiai turimi tik šiltuoju metų laiku. Paprasčiausiai lietuviai mėgsta užaugintas daržoves vakuoti, marinuoti ir žiemos metu jomis gardžiuotis. Visgi, galima pasirinkti ir modernias šiltnamių apšildymo sistemas, kurios suteikia galimybę ne tik vėlyvą rudenį, tačiau ir ankstyvą žiemą augintis maistą. Tiesa, dėl mažėjančių saulės spindulių, auginimo procesas nebus lengvas, tačiau gruodžio mėnuo paskutiniais metais yra gana šiltas, tad užsiauginti salotų, ridikėlių ir panašiai tikrai yra įmanoma.

Šiltnamiai yra beveik kiekvieno mažesnio miestelio gyventojo sode. Tačiau ir miestiečiai vis dažniau nusprendžia įsigyti sodus netoli miesto ir juose statytis šiltnamius. Visgi, neturint patirties šiltnamio statymas yra per daug sudėtingas, tad geriausia pirkti jau iškart pastatytą, kuris bus suprojektuotas Jūsų pasirinktoje teritorijoje.

Dalintis
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.